Správa CHKO Blanský les >> Informace >> Aktuality >> Další stromky pro přírodní památku Cvičák

Další stromky pro přírodní památku Cvičák

Další stromky pro přírodní památku Cvičák

9.4.2018

Druhá etapa výsadeb ovocných stromků podpořená firmou Schwan Cosmetics CR proběhla v sobotu 7. dubna 2018.

Díky spolupráci AOPK ČR, Správy CHKO Blanský les a společnosti Schwan Cosmetics CR bylo v přírodní památce Cvičák vysazeno dalších 80 ovocných stromků.

Nové ovocné stromky v přírodní památce Cvičák sázeli v sobotu 7. dubna dobrovolníci ze společnosti Schwan Cosmetics CR. Ta chtěla v rámci své společenské odpovědnosti jako kompenzaci za vyrobené dřevěné kosmetické tužky vysadit ovocné stromky - třešně, jabloně, hrušně a slivoně. Společnost Schwan Cosmetics CR poskytla finance a v rámci team-buildingu svých zaměstnanců byly výsadbové práce provedeny svépomocí. Tato akce navázala na úspěšnou podzimní akci, při níž bylo v listopadu vysazeno 70 třešní. Materiál a sadbu zajistily odborné firmy, Správa CHKO Blanský les kromě organizačního zajištění garantuje také následnou péči o vysázené stromky, zálivku, řez a další.

Přírodní památka Cvičák, která leží na severním okraji Českého Krumlova, je nejnovějším chráněným územím v Blanském lese. Vznikla na počátku letošního roku na ploše 62 hektarů. Domov tu má velké množství vzácných a ohrožených druhů živočichů, například motýli přástevník kostivalový, modrásek hnědoskvrnný, okáč kluběnkový, z ptáků potom pěnice vlašská, ťuhýk obecný a krutihlav obecný. Typické jsou suché trávníky, rozptýlené porosty dřevin, vápnomilné bučiny i teplomilné doubravy.

Rádi bychom všechny, kdo pomáhali s výsadbou stromků, ale i ostatní zájemce o přírodu v okolí Českého Krumlova pozvali na exkurzi, kterou AOPK ČR, Správa CHKO Blanský les pořádá se sdružením Calla v sobotu 9. června. Pojďte s námi do přírody, pojďte se podívat na kvetoucí třešně a na další krásy přírodní památky Cvičák!

Správa CHKO Blanský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt