Správa CHKO Blanský les >> Informace >> Naučné stezky v Blanském lese >> Třísov - Dívčí Kámen - Holubov

Třísov - Dívčí Kámen - Holubov

Třísov - Dívčí Kámen - Holubov
  • délka: 5,0 km
  • počet panelů: 14 ks
  • typ: Pěší
  • obtížnost: Střední

Naučná stezka Třísov - Dívčí Kámen - Holubov prochází územím při ústí Křemžského potoka do Vltavy, kde se vedle přírodních pozoruhodností soustředily už do pravěku i lidské aktivity. Naučná stezka je bezpochyby nejkrásnějším výletem v CHKO Blanský les. Tato přírodní, historická a technická naučná stezka představuje na 14 zastaveních keltské oppidum u Třísova, přírodní zvláštnosti kaňonu Vltavy, zříceninu gotického hradu Dívčí Kámen, stejnojmennou přírodní rezervaci, přírodní rezervaci Holubovské hadce, bývalý třísovský hamr a bývalou železárnu Adolfovskou huť.

Naučná stezka je dlouhá 5 km a má 14 zastavení. Začíná v Třísově u zastávky ČD a končí v Holubově, taktéž nedaleko železniční zastávky.

Zastavení: 1. Úvodní informace - obec Třísov. 2a. Keltské oppidum Třísov. 2b. Památné a významné stromy Blanského lesa. 3. Západní linie opevnění oppida a vstupní brána. 4. Severní akropole, zástavba vnitřní plochy a život na oppidu. 5. Architektura keltských oppid. 6. Údolí Vltavy a Křemžského potoka. 7. Údolí Vltavy a Křemžského potoka v historických souvislostech. 8. Přírodní rezervace Dívčí Kámen. 9. Fauna a flóra na Křemžském potoce. 10. Hrad Dívčí Kámen. 11. Využití vodní síly na Křemžském potoce. 12. Přírodní rezervace Holubovské hadce. 13a, 13b. Adolfovská železárna. 14. Holubov

Mapa stezky

Správa CHKO Blanský les

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt